„Jedną nogą w grobie” – Spotkanie z twórcami pierwszego komiksu o NSZ

Zapraszamy na prezentację pierwszego w Polsce komiksu o Narodowych Siłach Zbrojnych. Gośćmi spotkania będą Krzysztof Burdon i Sławomir Zajączkowski, autorzy scenariusza komiksu „Jedną nogą w grobie”.

Jak dotąd tematyka NSZ była tematem rzadko obecnym w popkulturze. Amię Krajową kojarzą wszyscy, a NSZ, drugą co do wielkości (po AK) organizację zbrojną w okupowanej Polsce – niewielu. Wspólnie z autorami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego?

W trakcie spotkania do kupienia będą komiks „Pamiętamy. Biała Podlaska 1939-1945” oraz ostatni numer „Templum Novum” z komiksem „Jedną nogą w grobie”. Rysunki do komiksu wykonał Artur Suchan. Komiks liczy 39 czarno-białych stron. Fabuła opowiada historię grupki przyjaciół – oddziału NSZ kapitana Rury. Ma on za zadanie ocalić Skarb Narodowy. Akcja prowadzi bohaterów od Leśnej pod Białą Podlaską przez Warszawę aż w Góry Świętokrzyskie. Historia ta jest w 100% fikcyjna i w odróżnieniu np. od „Łupaszki. 1939” i innych historycznych komiksów na rynku, zmyślone są wszystkie postaci i ich przygody.

KRZYSZTOF BURDON (ur. 1969) – absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim, założyciel Korporacji Akademickiej Magna Polonia Vratislaviensis. Współscenarzysta komiksu „Jedną nogą w grobie”.

SŁAWOMIR ZAJĄCZKOWSKI (ur. 1971) – publicysta, scenarzysta. Teksty o komiksach publikował w magazynach „AQQ” i „Templum Novum”. Autor scenariuszy do komiksów „Pamiętamy. Biała Podlaska 1939-1945”, „Łupaszka. 1939”, „Korfanty”, współscenarzysta komiksu „Jedną nogą w grobie”.

Środa (20.01.10), godz. 18.30, ul. NOWOGRODZKA 44/7

Reklamy
Explore posts in the same categories: Ogłoszenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: